خودرو دوگانه سوز

رشد ۷۶ درصدی تولید دوگانه‌سوزها

طی فروردین ماه در مجموع ۲ هزار و ۲۲دستگاه انواع محصول دوگانه‌سوز تولید شده است که در قیاس با تولید فروردین ماه ۹۹ به لحاظ تعداد از رشد ۸۷۸ دستگاهی حکایت دارد.

خودروسازان در اولین ماه از سال گذشته توانسته بودند هزار و ۱۴۴ دستگاه از محصولات خود را به صورت دوگانه‌سوز تولید کنند. اما طی فروردین ماه ۱۴۰۰ همانند فروردین ماه ۱۳۹۹ تنها ایران خودرویی‌ها به تولید محصولات دوگانه‌سوز پرداختند و دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا هیچ محصول دوگانه‌سوزی را در خطوط تولید خود نهایی نکرده است.

آبی‌های جاده مخصوص در سه سایت خود در خراسان، تبریز و سمنان تولید محصولات دوگانه‌سوز را در دستور کار دارد. اما در فروردین ماه امسال بر خلاف فروردین ماه گذشته خبری از تولید خودروی دوگانه‌سوز در خطوط تولید اتومبیل‌سازی فردا (سایت ایران‌خودرو در سمنان که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود) نبود. مدیران اتومبیل سازی فردا تولید پژوپارس دوگانه‌سوز را در برنامه دارند؛ اما در اولین ماه سال جاری هیچ پژو پارس دوگانه‌سوزی را تولید نکردند.

این سایت خودرویی سال گذشته در همین بازه زمانی توانسته بود تولید ۲۱۱دستگاه پژو پارس دوگانه‌سوز را نهایی کند. از سمنان به خراسان رضوی می‌رویم تا وضعیت تولید دوگانه‌سوزها را در این استان بررسی کنیم. ایران‌خودرویی‌ها در سایت خراسان خود تولید دو محصول پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز و همچنین پژو پارس دوگانه‌سوز را در برنامه دارند.

آبی‌های خراسان اما در فروردین ماه ۱۴۰۰ همانند فروردین ماه سال گذشته هیچ پژو پارس دوگانه‌سوزی را در خطوط تولید خود نداشتند. عدم تولید پژو پارس دوگانه‌سوز در دوسایت خراسان و سمنان طی فروردین ماه ۱۴۰۰ بی‌ارتباط با اظهارات چندی پیش سهیل معمارباشی، مدیر کل صنایع حمل و نقل وزارت صمت نیست.

این مدیر ارشد وزارت صمت گفته بود ایران‌خودرویی‌ها به‌دلیل زیان ۳۰ میلیون تومانی که روی هر دستگاه پژو پارس می‌کنند، چندان تمایلی به تولید این محصول ندارند. بنابراین مدیران سایت خراسان تمرکز خود را روی تولید دیگر محصول دوگانه‌سوز خود یعنی پژو ۴۰۵ قرار دادند.

در اولین ماه از سال جاری در مجموع ۷۹۱ دستگاه پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز در خطوط تولید این خودروساز نهایی شده است. میزان تولید این محصول دوگانه‌سوز در قیاس با تولید سال گذشته در همین بازه زمانی از رشدی حول و حوش ۶۰درصدی حکایت دارد. حال به سراغ وضعیت تولید سایت ایران‌خودرو در تبریز می‌رویم.

آبی‌های جاده مخصوص در این سایت تولیدی خود در شمال غربی کشور تنها تولید سمند دوگانه‌سوز را انجام می‌دهند. طی فروردین ماه امسال تولید هزار و ۲۳۱ دستگاه سمند دوگانه‌سوز در خط تولید سایت تبریز نهایی شده است. این میزان تولید در مقایسه با تولید سمند دوگانه‌سوز در فروردین ماه سال گذشته رشد تولیدی حول‌وحوش ۱۸۰درصد را نشان می‌دهد. ایران‌خودروی تبریز در اولین ماه از سال گذشته توانسته بود تولید ۴۴۰ دستگاه از این محصول را نهایی کند.

به نظر می‌رسد تمام این محصولات به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور اختصاص یابد.SOURCE

  • ادمین
  • اردیبهشت 31, 1400
  • 183 بازدید
درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!